Domů » O NÁS!

O NÁS!

Proč vlastně vzniklo hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES?

Otevřeme Česko – Chcípl pes je hnutí, které vzniklo jako reakce na dlouhodobou neschopnost vlády i opozice efektivně řešit covidovou krizi. 

V průběhu dalších covid vln se naše vláda zřekla právního řádu a přestala respektovat naše základní zákony. Proto v současné době bojujeme zejména otevření Česka, za dodržování Ústavy ČR a všech zákonů, které mají garantovat naše svobody a demokracii. 

Bez ohledu na výše uvedené jsou nadále našimi úkoly zachránit české živnosti, podnikání, vrátit děti do škol a navrátit náš tradiční rodinný styl života. 

Dlouhodobě deklarujeme, že člověk je zodpovědný sám za sebe a rozhoduje o svém osudu. Svoboda je nade vše a nikdo nesmí žádného člověka ve jménu čehokoliv o tyto svobody připravit. 

Náš boj probíhá současně na několika frontách. Navštěvujeme podniky a pomáháme je otevírat. Podáváme žaloby, stížnosti. Pořádáme fóra nebo demonstrace. Jednáme s politiky, odborníky. Medializujeme protiprávní jednání bezpečnostních složek. Pomáháme lidem v právní i finanční nouzi.

Vzhledem ke strachu, který šíří naše vláda pomocí tisíců policistů nebo vojáků, se mnoho z nás dostalo až na hranici vůle k žití. Jsme svědci obrovského nárůstu bankrotů, rozpadů rodin a bohužel také sebevražd. 

Naše úsilí obracíme k pomoci těm, kteří jsou v bezvýchodných situacích. Hledáme a navrhujeme řešení současné krize. Budeme nadále bojovat proti bezpráví.

Jsme si vědomi, že za tuto situaci může pouze vláda a zejména osoba premiéra Babiše. Proto nadále vidíme všechny řešení krize jen za podmínky demise vlády.

Vláda je plně zodpovědná za současnou situaci v ČR. Zlikvidovala malé podnikatele, nechala vydělat firmám napojených na vládní úředníky a členy vlády. Tato vláda je největší bezpečnostní riziko pro ČR, kde rozhodují osobní zisky nad zdravím lidí. Nejsme popírači Covidu ani smysluplných protiepidemických opatření. Nezajímají nás konspirační teorie, ale zajímá nás, jestli budou naši lidé mít zítra co jíst. 

Otevřeme Česko – Chcípl PES je tu stále pro vás, kterým záleží na naší budoucnosti. My i všichni naši kolegové jsme připraveni bojovat za naše práva a svobody.

Jsme připraveni pomáhat tam, kde vláda ničí a devastuje.

O co usilujeme!

1. Otevřít Českou republiku, protože vládní protiepidemická opatření nefungují. Vláda si musí přiznat, že svůj boj nezvládá a neví, jak situaci řešit!  Prosperující společnost bude daleko lépe bojovat s touto epidemií než lidé, kteří jsou psychicky, fyzicky,  duševně a finančně na dně!

2. Vrátit děti do školních lavic a zajistit jim pohyb a vzdělání, protože jen vzdělaní lidé dokáží, zavést v ČR prosperující společnost.

3. Kromě otevření ekonomiky je nezbytné nahradit současné složité COVID balíčky jednoduchým fungujícím systémem odškodnění pro všechny ekonomické subjekty, zasažené současnými restrikcemi. Zavedení 70% pomoci na základě tržeb z minulých období. Pomoci zaměstnancům bez práce a lidem, co již ukončili své podnikání a zůstali jim dluhy. 

4. Zahájit vyšetřování všech trestních činů zákonodárců a to zejména vládních činitelů,  předat je spravedlnosti k potrestání, zkonfiskovat jejich majetky.

5. Zrušit veškeré povinné testování, zajistit pouze kontrolu zdraví a to jen pomocí měření teploty.

6. Očkování musí být dobrovolné a nesmí se stát podmínkou pro jakoukoliv činnost.

7. Zajištění fungujícího zdravotnictví ve všech oblastech péče, návrat k normálnímu fungování nemocnic.

8. Zavedení systému občanských dohod, kdy si poplatník se státem dohodne výši svých odvodů dle rozsahu zajištěné péče.

9. Generální zrušení všech pokut vyplývajících z vládních nařízení.

10. Náhrady škod za protiústavní rozhodnutí vlády dle výroků Ústavního soudu.

11. Revizi a kontrolu systému ochrany naší Ústavy ČR, zajištění systémového, okamžitého zásahu soudu v případě jejího porušení.