Domů » Tvoříme program – volby 2021

Tvoříme program – volby 2021

  • od

Úvod: 
Vláda, která vznikne z říjnových parlamentních voleb, bude úplně jinou vládou, než občané ČR  znali do dnešních dnů. Musí to být vláda plná odborníků, která bude mít za úkol vrátit lidem osobní svobodu a zodpovědnost. Obnovit hospodářství v ČR, organizačně a personálně posílit zdravotnictví, vypracovat záchranné celoplošné kompenzační balíčky, které konečně pomůžou podnikatelům, živnostníkům a lidem co už o své podnikání přišli, ale zůstali jim dluhy. Bude to vláda z lidí, kteří si dokázali vydělat svojí šikovností a prací na své živobytí. Musí to být  lidé z praxe a ne lidé přisátí na státní rozpočet. Hodně lidem bylo jedno jaké nemehlo vládne, protože měli svoji svobodu a živnost či podnikání. Teď jim tato vláda vše bere a proto se ozvali! Víme, že bez nás to nepůjde, nemůžeme dopustit, aby zase zasedl podobný Parlament jako dnes. Kdyby fungoval, nikdy by nevzniklo naše hnutí. Jen neschopnost vlády a Parlamentu ČR nás donutilo se zvednout od svých živností, které opravdu máme rádi!

Máme co nabídnout.  V našich řadách jsou již dnes manažeři, podnikatelé, živnostníci ze všech odvětví ekonomiky, kteří vědí jak zacházet se svými penězi, se svými zaměstnanci  a hlavně mají vytrvalost a houževnatost z českého  konkurenčního prostředí.

Chceme a musíme významně zasáhnout se svými zkušenostmi z podnikání do chodu budoucí vlády.  

Chceme stabilní podnikatelské prostředí s rovnými podmínkami pro všechny. Chceme malý levný stát s co možná největší digitalizací státní správy a samosprávy.

Chceme posílit a zkvalitnit školství, zdravotnictví, protože bez evropských platů pro učitele a zdravotníky nemůžeme nikdy Evropu dohnat. 

Chceme vrátit děti do škol, bez testování či omezování jejich osobních svobod. Musíme jim vrátit dětství.

Chceme jasný pandemický plán, který řeší i důsledky jeho zavedení. 

Chceme adresnou sociální politiku a chránit ohrožené skupiny obyvatel,  ať před pandemiemi či sociálním vyloučení ze společnosti. 

Chceme normální svět, kde každý občan má svá práva, může se svobodně rozhodnout o svém životě, kde se vyplatí pracovat.

Vytváříme programové skupinky odborníků na zdravotnictví, ekonomiku, školství a obnovu  živnostenského  podnikání v ČR. Jednotlivé programy budeme postupně zveřejňovat. Kdo by měl zájem pracovat v těchto programových skupinkách pište na jiri@chciplpes.cz

Jeden z bodů programu našeho hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko bude generální pardon pro podnikatele, živnostníky a fyzické osoby, kteří v boji proti babišově totalitní vládě, byli pokutování. Byli pokutováni za to, že bojovali o své přežití a proti ohýbání a porušování Ústavy ČR. Pomocí odvolávaní vydržme ve svém vzdoru do října 2021!